sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa

Im szybciej, tym lepiej. Nowonarodzone dziecko będzie maleństwem tylko przez krótki czas. Najlepszym momentem na wykonanie takiej sesji jest okres między
7 a 21 dniem po narodzinach. Noworodki wtedy większość czasu przesypiają, można je ułożyć w pozycje, jakie przyjmowały często w brzuchu mamy. Ich skóra jest pozbawiona przebarwień i krostek, które mogą pojawić się już w drugim miesiącu życia. Dlatego warto zatrzymać
w kadrze te cenne momenty, do których będziecie mogli wracać dzięki fotografiom.
Sesja noworodkowa może odbyć się u mnie bądź u Was
w domu, a także w plenerze, jeśli pogoda na to pozwala. Pomieszczenie, w którym odbywać się będzie sesja musi być odpowiednio ogrzane, ponieważ maleństwo będzie fotografowane głównie na golaska. Najlepsza temperatura to min 25 stopni. Do fotografowania noworodków (gdy tylko jest to możliwe) wykorzystuję światło dzienne, natomiast gdy jest ponuro lub ciemno - światło ciągłe.
Na pomieszczenie do sesji najlepiej wybrać najjaśniejszy pokój z miejscem blisko okna.
Czas trwania sesji to średnio od 3 do 5 godzin, ale tak naprawdę to od dziecka zależy jej przebieg, to ono dyktuje nam warunki. Dlatego najlepiej na ten dzień nie planować nic innego. Podczas sesji zawsze jest czas na przewinięcie, nakarmienie, przytulenie i uśpienie maleństwa.
Posiadam wiele dodatków do sesji: od przeróżnych koszyczków, kocyków, gadżetów po rozmaite czapeczki, opaski, ubranka. W przypadku sesji u Was w domu, większość tych akcesoriów przywożę ze sobą.
Na sesję noworodkową należy przygotować pampersy, pieluszki tetrowe, chusteczki nawilżane, art. pielęgnacyjne, butelkę z mlekiem. Do zdjęcia rodzinnego najlepiej ubrać się w coś o tej samej kolorystyce, np. czarne lub białe koszule, bluzeczki na ramiączkach, topy, itp.